Deniz

Keyif düşkünü yelkenli ile seyir

Yelkenli ile seyir - Adalar
Yelkenli ile seyir – Adalar

Denize çıktın mı, yelkenli tekne ile seyir yapıyorsan eğer arkada bırakırsın her şeyi. Aklın fikrin deniz olmalı, rüzgar olmalı, dalga olmalı. Anca böyle çıkar deniz keyfi.

Rüzgara hesap sorulmaz, kendine buyruktur o.. İstediği zaman eser doldurur yelkeni havayla.. İşte o zaman eğer yön vermeyi biliyorsan tekneye gidersin istediğin yere…

Denizde olmak güzel. Altı üstü fark etmiyor. Aşk vardır, özgürlük vardır, keşfetme arzusu vardır, huzur vardır denizde..Ama bir an gelirde rüzgarın nevri dönerse, işte o zaman değişir her şey..

Dün öyle bir gündü. Hava soğuk, deniz karadan daha soğuktu.. Önceleri rüzgâr da yoktu, sonra  yavaş yavaş esmeye başladı. Büyükada’ya ulaşıp, dönüşe geçtiğimizdeyse kuvvetini arttırmıştı. Soğuğun etkisiyle biraz bizi üşütse ve titretse de denizde olmak güzeldi.

Özlemişim denizde olmayı, özellikle bir yelkenlinin üzerinde rüzgarı hissetmeyi, dalgalarla seyretmeyi.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

You may also like

Deniz Gezi Yazılarım

Tekne deniz Marmaris

Denizi ve doğasıyla Marmaris. Büyüleyici bir atmosferde dolu dolu geçen beş günün hikayesi. Henüz bir teknem yok ama denizde olmayı
Dergiden Deniz Türkiye

Yeryüzündeki cennet; Loryma

Tarihi ve doğal güzellikleriyle bir matruşkayı andıran Bozburun yarımadasında gezmek bir yana yelken yapmanın tadı da bir başka.