Bir bisiklet hikayesi

Bir Bisiklet Hikayesi - Norveç Bisiklet Turu200 yıl önce icat edilen bisiklet bugün ben de dahil birçok insanın hayatında önemli bir yere sahip. Birçoğumuz bu çevre ve beden dostu iki teker aracı farklı amaçlarla kullansakta ortak noktamız ulaşım tabii ki.

Kardeşimle keyifli zaman geçirmek, doğayla iç içe yeni bir hobiyle buluşmak amacıyla 20’li yaşlardan sonra tekrar hayatıma giren bisiklete zaman zaman aralar versem de kendisine yakınlığımı hiç kaybetmedim ve bir gün hayallerimi yerine getirmemde benim yegane dostum, yol arkadaşım, ulaşım aracım oldu.

Onunla birlikte nice yerler gördüm, hiç düşünmediğim yollar, dağlar, tepeler aştım. Yağmurda ıslandık, güneşte kavrulduk, rüzgârla serinledik. Zorlukları olsa da geriye baktığımda güzel hikayeler biriktirdik birlikte. İşte onların bazılarını, bir bisiklet hikayesi olarak sevgili NTV Radyo‘da Günnur Öztürk Yener‘e anlattım ve bence heyecanlı, dinleyen arkadaşlarımca keyifli bir sohbet çıktı ortaya.

NTV Radyo editör ve spikeri Günnur Öztürk; bisikleti yaşam biçimi olarak seçenleri, hafta sonunda spor amacıyla bisiklete binenleri, bisikletle macera arayanları, günlük ulaşımda bisiklet kullananları ve daha başka onlarca nedeni olan bisikletlileri buluyor ve hikayelerini topluyor. Programla yayınladığı tüm bisiklet hikayelerini buradan dinleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.