Paris gezisinde ilk durak; Basel

Nihayet seyahat günü geldi. Schengen üyesi bir ülkeye yapacağım ilk seyahat olacağı için heyecanım Fransa Konsolosluğu’nda başlamıştı. Konsolosluk görevlisi Fransa vizesini alırken birçok soru aldı. Sorulara akıcı cevaplar verirken zorlandım. (Nereye gideceksin? Kiminle gideceksin? Ne iş yapıyorsun? Kaç senedir çalışıyorsun? Yanında kartvizitin var mı?) Birbirini doğruluğunu kontrol edem sorular bittiğinde rahatlamıştım. Bir hafta sonraysa bir aylık tek girişli vizem çıkmıştı.

Uçak biletini vize başvurusundan önce Easyjet’ten gidiş dönüş olarak Sabiha Gökçen (İstanbul) – Basel Mulhouse Freiburg olarak bileti aldım. (Biletle ilgili bir bilgi vereyim. Eğer uçak biletinizi Easyjet’ten alıyorsanız retailmenot.com adresindeki indirim kuponunu bilet alırken bagaj ve diğer ayrıntıları seçtiğiniz sayfada kullanarak 10 Euro civarında bir indirim sağlamanız mümkün.) Böylece Paris’e gitmişken Basel’i de görme şansım oldu.

6 YorumlarYorum bırak

 • merabalar,

  biz 2010 temmuzunda interrail yapmayı düşünüyoruz.4kişiyiz.

  easy jet için indirim kuponundan bahsetmişsiniz.ancak o siteye girildiğinde hiçbiri geçerli değil.yada biz beceremedik.

  bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz ?

  • Merhaba, mesajınız üzerine başka promosyon sitelerini de araştırdım fakat ne yazık ki şu an için easyjet'in aktif kuponu bulunmuyor.. Bence yaza kadar takip edin, illaha ki tekrar yayınlanacaktır. Geçen ayda bir arkadaşım için bu indirimden yararlanmıştık.

  • Rica ederim. Ayrıca http://www.sirtcantalilar.com web sitesi üzerinden Sırtçantalılar grubuna üye olmanızı tavsiye edebilirim size. Hem gezi kültürü adına hemde bu tür paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

   Yolunuz ve gönlünüz açık olsun..

 • Bilet fiyatları ile ilgili önerebileceğiniz internet adresleri var mı. saygılar. selamlar.

  • Belli dönemlerde Pegasus Havayollarının Paris'e ucuz uçuşları oluyor. Ayrıca bizim gibi Basel aktarmalı Easyjet'i kullanabilirsiniz ama tren biletini de masraflara eklediğinizde pek mantıklı olmuyor ne yazık ki..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.