Gezi Yazılarım

Ramazan Bayramı’nda ETSTUR ile Likya Turu Macerası

ETStur ile bir Ramazan Bayramı turu hikayesi..

Hisarönü - Fethiye
ETStur ile Likya Turu Programı

Bayramınız nasıl geçti? Yediğiniz, içtiğiniz size kalsın gezdiğinizi gördüğünüzü anlatın bakalım. Durun !! İlk önce ben anlatacağım. Aslında bu tatilde Likya Yolu‘nu yürümek istiyorduk. Rotamızı da yapmıştık ama biraz geç kaldığımız için dönüş bileti bulamayacağımızı düşündük. Rahatlık da ağır bastı hani. Böyle olunca tur acentası bir arkadaşıma ne yapabiliriz diye sorduk. Ne mi oldu? Bir anda kendimizi ETStur’un Ramazan Bayramı Turu olan Likya Turu programında bulduk. İlk tur deneyimimiz olduğu için biraz tereddütteydik. İlk gün ne yazık ki kabus gibiydi.

Yolu bilmeyen bir şöför, acemi bir tur rehberi ve dahası kötü bir otel.  Sonraki günler gerçekten hoştu.  Geceler ise bir alem 🙂 .. Kaldığımız yer Hisarönü’nde Club Papillon adında içinin bizi, dışının sizi yakacağı bir oteldi. Otel Fethiye’ye uzak olunca tüm gecelerimizi Hisarönü’de geçirdik. Burada yaz ve kış aylarında sabit ikamet eden 5.000 ingiliz varmış. Tabii buna önce inanmak biraz zor geliyor ama dışarı çıktığınız da anlıyorsunuz herşeyi. Sokaklar, publar, barlar ingilizlerle dolu. Dükkanlarda fiyatları sterlin almış, lokal para birimi haline gelmiş. Aslında eğlenmeyi seven tipler ama biraz soğuklar, ortama ısındırmak gerekiyor onları. Bu nedenle her bar, club’te çeşitli showlar karşılıyor sizi. En sevdikleri şey ise karaoke, bayılıyorlar..

Gezimiz gecelerden ibaret değildi tabii ki, tatilimiz boyunca program gereği bolca tekne turu yaptık. Ekim ayının başı olmasına karşın denizin ve güneşin tadını çıkardık. Birçok kültürel yer,  antik kent gördük. Güzel bir tatil oldu… ve tatil bitti… gerçek dünyaya döndük…şimdi çalışma, üretme vakti..

1 Comment

  1. Avatar

    evrimmmmevrim

    09 Ekim 2008

    Keyifli geçmiş! aksilikler tatili sonrasında gülerek anlatmanızı sağlıyor tabi bunlar büyük aksilikler olmadığı sürece:) Sitenize yeni denk geldim ve çok eğlenceli ve aynı zamanda da bilgilendirici buldum. Bundan böyle yakından takip edeceğim. Çin’den sevgiler!

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

You may also like

Blog yazısı yazmak
Gezi Yazılarım

Epey uzun zaman olmuş yazmayalı..

Blog yazmak her ne kadar devamlılık gerektirse de bu aralar biraz boşladım yazmayı. Ama blog dünyası boş durmuyor tabii..Neler olmuş
Gezi Yazılarım

Vadi atlayışı – Wild Gorge Swing

Heyecan ve korku vücudun adrenalin salgılamasını sağlıyor. Kan damarları genişliyor ve göz bebekleri büyüyor. Bungee Jumping gibi adrenalin dolu bir aktivitelerden