Gezi Yazılarım

Vadi atlayışı – Wild Gorge Swing

Oribi vadi atlayışı - Aylak ilsu
Oribi vadi atlayışı (Fotoğraf: Aylak İlsu)

Heyecan ve korku vücudun adrenalin salgılamasını sağlıyor. Kan damarları genişliyor ve göz bebekleri büyüyor. Bungee Jumping gibi adrenalin dolu bir aktivitelerden hoşlanıyorsanız mutlaka vadi atlayışı yapmalısınız.

Tehlike ve adrenalini seven insanların eğlence amaçlı aktivitelerinin başında Bungee Jumping geliyor. Sanırım bilmeyen yoktur. Özel bir ipe bağlanır ve vinç, kule, bina veya köprüden serbest bir şekilde atlarsınız. Hem atlayanların hem de izleyenlerin yürekleri ağızlarına geldiği, adrenalin seviyelerinin doruğa çıktığı bir aktivitedir. Bir de bu aktivitenin yerden yapılanı var. Adı Sling Shot. Sizi iki elastik ipe bağlıyor ve yay gibi çektikten sonra bırakıyorlar. Hızla sonsuz maviliğe doğru yol almaya başlıyorsunuz. Hangisi daha adrenalin dolu bilmiyorum, ama ben ki lunaparkta gondoldan tırsan biri olarak korkarak da olsa bu anları yaşamak istiyorum.

Bumgee Jumping, Slingshot derken Wild Gorge Swing‘i yani asıl bahsetmek istediğim konu olan Vadi Atlayışını unuttum sanmayın. Bu adrenalin dolu macerayı blogunu takip ettiğim Aylak İlsu‘nun Güney Afrika’daki maceralarına bir yenisini kattığı yazısında okudum. Damarlarında dolaşan adrenalin miktarını biraz daha arttırmak için soluğu Oribi Vadisi‘nde almış. Vadinin özelliği dünyanın en yüksek vadi atlayışlarının burada yapılıyor olmasıymış. Umkomaas’a iki saat uzaklıktaki vadi yemyeşil ağaçlarla kaplıymış. Nasıl bir duygu olduğunu ve yaşadıklarını fotoğraf ve yazıyla birlikte blogunda anlatmış. Wild Gorge Swing’i ilginç kılan atlayışta bungee jumping gibi dümdüz düşmeyip bir salıncak gibi yay çizerek 100 metre derinliğindeki vadide sallanmakmış. Wild Gorge Swing konusunda merakınızı gidermek için youtube videolarına bakabilirsiniz.

Yapabilecek cesareti olanlara şimdiden başarılar 🙂

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

You may also like

Blog yazısı yazmak
Gezi Yazılarım

Epey uzun zaman olmuş yazmayalı..

Blog yazmak her ne kadar devamlılık gerektirse de bu aralar biraz boşladım yazmayı. Ama blog dünyası boş durmuyor tabii..Neler olmuş
Gezi Yazılarım

Ramazan Bayramı’nda ETSTUR ile Likya Turu Macerası

ETStur ile bir Ramazan Bayramı turu hikayesi.. Bayramınız nasıl geçti? Yediğiniz, içtiğiniz size kalsın gezdiğinizi gördüğünüzü anlatın bakalım. Durun !!