Türkiye

Ah o cruise gemisi içinde ben de olaydım

Cruise Gemisi - Norwegian Jade
Norwegian Jade

Deniz tutkunları için cruise gemisi ile seyahat masmavi bir dünyada yolculuk demek. Özel tur programları ve vizesi turlarla konforunuzdan ödün vermeden farklı kültürleri keşfetme şansını yakalamaksa bir ayrıcalık.

Bugün Norwegian Cruise Line‘ın Jade adlı yolcu gemisindeydik. Gemiye adım atar atmaz çocukluğumu hatırladım. Yok, çocukluğum böylesine büyük ve ihtişamlı cruise gemilerinde geçmedi ama küçüklüğümde İstanbul’dan Bandırma’ya giderken genellikle Sarayburnu’ndan kalkan Bandırma gemisiyle seyahat ederdik. 4-5 katlı arabalı bir gemiydi, Her seferinde içerisini tekrar tekrar keşfederdim.  Dört dönerdim etrafında, sonra yorulur, ya dedemin ya da ananemin kucağında uyuya kalırdım.

Jade, Bandırma gemisine göre devasa büyüklükte bir gemi.  294 metre uzunluğundaki gemi 12 katlı ve 2400 yolcu kapasitesine sahip. İçerisinde farklı lezzetlere barındıran 17 restoran bulunuyor. Deniz manzaralı spa ve spor salonları, tiyatro, casino, açık havuz ve çocuklar için oyun odaları her şey düşünülmüş. Dolaşılan limanlarda şehir gezi, dalış turları gibi birçok imkân da sağlanılıyor. Birkaç ülkeyi bir arada konforlu bir şekilde gezmek hem de dinlenmek isteyenler için tercih edilebilir bir tatil sunuyor.

Norwegian Jade gemisi içerisindeki tiyatro sahnesi
Norwegian Jade gemisi içerisindeki tiyatro sahnesi
Norwegian Jade'de oyun ve eğlence
Norwegian Jade’de oyun ve eğlence

Gemi turları ile pek ilgili değilim, ileride bir cruise gemisi ile seyahate çıkar mıyım bilmiyorum ama bugün şarkıcı Yaşar’ın da dediği “Ah o gemide ben de olsaydım, açıkdenizlere yol alsaydım” diyerek Norwegian Jade’den ayrıldım. Orange Travel Group’a teşekkürlerimle..

Norwegian Cruise Jade ile ilgili kısa bilgiler:
Destinasyonlar: Akdeniz, Kuzey Avrupa, Karayipler ve Bahamalar
Yolcu kapasitesi: 2.402
Uzunluğu: 294 metre
Genişliği: 32 metre
Seyir hızı: 25 knot
Mürettebat sayısı: 1.038
Web adresi: www.ncl.eu
Türkiye acente: Orange Travel Group

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

You may also like

Yedigöller Tabiat Parkı
Türkiye

Doğa harikası Bolu

Rengarenk doğasıyla yılın her günü farklı görüntüler veren Yedigöller bizi bizden alıp götürdü. Bolu Aladağlar ve Gölcük ise mutlaka görülmeli.
Gezi Yazılarım Kampçılık Türkiye Yaşam Tarzım

Yalova, Sudüşen Şelalesi gezimiz

Bahar geldi mi dereler, akarsular coşuyor. Yalova'da bulunan Sudüşen Şelalesi ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Yakınında kamp kurmaksa çok zevkli