Bisiklet

Kanserde erken tanı için yeni rota Karadeniz

Kanserde erken tanının önemli olduğunu vurgulamak ve toplumu bilişlendirmek için yola çıkan Mavi Bisiklet’in yeni rotası Karadeniz.

Kanserde erken tanı için Mavi Bisiklet'le yola çık
Kanserde erken tanı için Mavi Bisiklet’le yola çık

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı için Yola çık” kamuoyunu bilinçlendirme kampanyası Karadeniz halkıyla buluşmaya hazırlanıyor. Mavi Bisiklet kampanyası bugüne kadar geçtiği tüm illerde yoğun ilgi gördü. İlk kez 2006 yılında yola çıkan 18 kişilik Milli Bisiklet Takımı, 9-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul, İzmit, Eskişehir, Ankara, Konya, Isparta, Antalya hattında toplam 2000 kilometrelik uzun bir parkurda pedal çevirdi. Mavi Bisiklet’in uğradığı illerde 2600 vatandaş tura destek verdi. 2007 yılında ise 12 kişilik Milli Bisiklet Takımı 19-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, Denizli, Aydın, İzmir güzergahında meme kanseriyle mücadele için pedal çevirdi. 2007 turuna toplam 3200 kişi destek verdi.

Kanserde erken tanı için Mavi Bisiklet Karadeniz’i dolaşıyor

Bu yılda Milli Takım Bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasında Rize, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu hattında pedal çevirdikten sonra turlarını İstanbul’da sona erdirecek. Aynı güzergah boyunca ’Roche Mavi Bisiklet TIR’ı da halka açık ücretsiz seminerlerde uzman doktorları vatandaşlarla buluşturacak, sorularını yanıtlayacak ve bilgilendirici broşürler dağıtacak.

Bugüne kadar her katılımcı adına Roche tarafından fona aktarılan kaynaklar, 15 şehrin İl Özel İdareleri’ne teslim edildi. Özel bir kararla mamografi ünitesi bulunmayan Bilecik ili Devlet Hastanesi’ne “Mamografi Ünitesi” kazandırıldı.

Her iki turda da Roche Mavi Bisiklet TIR’ı bisikletçilere eşlik etti. Türkiye’nin önde gelen tıp uzmanları, lenf kanseri (lenfoma), akciğer kanseri, cilt kanseri, kolon kanseri, meme kanserinde erken teşhis ve tedavi yöntemleri ile ilgili ücretsiz bilgilendirme toplantılarında vatandaşlarla buluştu.

“Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tanı için Yola Çık” kampanyasını desteklemek adına ilk mim dalgamı başlatmak istiyorum. İlk topum Wolkanca‘ya ve Başak Esin‘e olsun diyorum. Wolkanca’dan güzel paslar bekliyorum. 🙂

3 Comments

 1. Burak Budak Kişisel Blog Sayfası » Kanserde erken tanı için yola çık - Mavi bisiklet

  02 Haziran 2008

  […] Karadeniz ayağına ulaştı. Bu konuda yine blog yazarlarının duyarlı davranışı ile bir mim hazırlanmış. Bu mim wolkanca tarafından bana da ulaştırıldı. İlk defa duyduğum bir konu olduğu için […]

 2. Kanserde erken tanı için yola çık - Mavi bisiklet-Mim « Turklerklani Blog

  02 Haziran 2008

  […] İlk olarak 2006 yılında kanserde erken tanının önemini vurgulamak için başlatılan Mavi Bisiklet kampanyası Karadeniz ayağına ulaştı. Bu konuda yine blog yazarlarının duyarlı davranışı ile bir mim hazırlanmış. […]

 3. BasakEsin › Mavi Bisiklet,Kanserde Erken Tanı İçin Yola Çık

  02 Haziran 2008

  […] bir mim geldi.Kadir’den… Ben de cevaplamak istedim.gerçi biraz geç kaldım ama idare edin.Tam olarak ne […]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

You may also like

Yaşam Tarzım Bisiklet

EuroVelo; Avrupa bisiklet rotaları ağı

EuroVelo, Avrupa bisiklet rotaları ağının 2020 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Avrupalılar yaşamayı da, yaşamdan keyif almayı da biliyorlar. Norveç bisiklet