Epey uzun zaman olmuş yazmayalı..

Blog yazmak zor mu?
Blog için Wiki‘de teknik bilgi gerektirmeden, bir sınır olmaksızın istenilen her türlü konuda, kendi istedikleri şekilde yazı yazan insanların oluşturdukları, günlüğe benzeyen web sitesi tanımı geçiyor. Bu tanıma göre sanırım uzun zamandır blogumu aksatıyorum. Çünkü bir süredir gerçekten hiçbir şey yazmak istemedim ve yazmadım. Elimi kaldıracak, iki kelam yazacak halim, blog yazmak için mecalim yoktu. Hasta değildim, bunun sebebi tamamen üşengeçlik. Yoğun iş tempom bahanemdi. Bir de işin içine duygusal sebeplerle kafa karışıklığı girince yazmaktan iyice uzaklaştım. Takibi hiç bırakmadım, sadece bir şeyler yazamadım.

Blog dünyasında neler oluyor?

Hayatta ve günlüklerde güzel gelişmeler oldu tabi bu arada. Mesela “Küresel Isınmaya Karşı Bisikletle 25.000 Kilometre” sloganı ile yola çıkan Gizem ve Bryan 17 ay boyunca 15 ülke geçerek Sidney’de olmak üzere yola çıktılar. Onlara bu yolculuğa başladığı sırada Taksim’den Caddebostan’a kadar eşlik etmek büyük zevkti. Şu anda da bloglarında Gürcistan‘da olduklarının yazısı var. Herşeyin yolunda olduğuna çok sevindim. Yolunuz açık olsun arkadaşlar. Blog kürede ise  Eloy‘un projesi olan blogodulleri.com. Microsoft’un ana sponsorluğunda 2008’in en iyi bloglarını arıyor.

Şimdilik bu kadar yazmak yeterli.. Aslında düşünüyorumda yazacak çok şey var . Bir “Likya Yolu” projem var. Araştırmalarımı tamamlayınca aktaracağım. Çok güzel olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.